logo

Зеленський заявив про ідею провести вибори восени 2020 року одночасно по всій Україні, зокрема в ОРДЛО

Зеленський: Вибори місцеві проводять одночасно за законами України на всій території України

Україна розраховує провести вибори в тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей синхронно з виборами на решті території країни восени 2020 року. Про це президент Володимир Зеленський сказав 6 грудня в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на каналі "Україна".

Об этом сообщает http://armrinvesting.com

"Це правда. Тому що саме відчуття того, що ми одна країна і там наші люди, має починатися навіть із цього моменту. Здавалося б, це дрібниця. А я вважаю, що це не дрібниця. Вибори місцеві проводять одночасно за законами України на всій території України. Так, це наша ідея", – сказав він.

Президент зазначив, що мав намір розповісти про цю ідею на саміті в нормандському форматі у Парижі 9 грудня, але "всі вже знають".

Верховна Рада ухвалила закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей у вересні 2014 року (необхідність такого законодавства зафіксовано в Мінських угодах про врегулювання конфлікту на Донбасі). Парламент уже кілька разів продовжував його дію, востаннє – до 31 грудня 2019 року. У ст. 10 цього закону зазначено, що всі його основні положення почнуть діяти тільки після проведення на Донбасі місцевих виборів за українським законодавством із дотриманням міжнародних стандартів.

1 жовтня 2019 року члени тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на сході України і представники окремих районів Донецької та Луганської областей дали письмову згоду на затвердження тексту "формули Штайнмаєра", якою передбачено порядок набуття чинності кількох пунктів Мінських угод щодо місцевих виборів в ОРДЛО. У листі на ім’я спецпредставника ОБСЄ у ТКГ Мартіна Сайдіка, який підписав представник України у тристоронній контактній групі Леонід Кучма, ідеться, що Україна приймає текст формулювання імплементації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство, поширений і погоджений дипломатичними радниками глав держав та урядів України, ФРН, Франції та РФ 11 вересня 2019 року.

Як заявив Зеленський, положення "формули Штайнмаєра" полягають у тому, що закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей почне діяти за умови проведення в цих районах місцевих виборів відповідно до законодавства України й після публікації звіту ОБСЄ щодо виборів відповідно до стандартів організації. "Ніяких виборів під дулами кулеметів не буде і не може бути", – підкреслив Зеленський. Він зазначив, що усунуто останню перешкоду на шляху до проведення саміту "Нормандської четвірки".

Про ідею місцевих виборів по всій Україні 31 жовтня 2020 року заявляв помічник Зеленського Андрій Єрмак 5 грудня.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-zelenskij-zajaviv-pro-ideju-provesti-vibori-voseni-2020-roku-odnochasno-po-vsij-ukrajini-vkljuchajuchi-ordlo-1478267.html”

На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости.