1info.net - Статьи Интересные Новости Информация Онлайн

1info.net в Facebook  1info.net в Google+  1info.net в VK  1info.net на Oдноклассниках  1info.net в Twitter  1info.net RSS  1info.net RSS video 

Авторам Обратная связь Регистрация

Domain (site) 1INFO.NET IS FOR SALE.  Information and contacts here >>>

Домен (сайт) 1INFO.NET ПРОДАЁТСЯ. Информация и контакты сдесь >>>Вибори - пріорітет вільної людини

Автор
Опубликовано: 2323 дня назад (13 апреля 2013)
Соціум може дистанціюватися від політики, але
політика ніколи не дистанціюється від соціуму.
ВИБОРИ - ПРІОРИТЕТ ВІЛЬНОЇ ЛЮДИНИ
Право голосу – це один із тих факторів, який робить людину людиною, даючи їй можливість самій формувати своє майбутнє. За допомогою механізму волевиявлення кожен член суспільства може вносити свою персональну частку в розбудову держави та управляти державними інституціями.
В античному світі цим правом скористась могли далеко не всі. Тільки привілейованим класам – верхівці суспільства було дозволено таку розкіш.
Особливо скрупульозними у нормах виборчого права були римляни. Вони детально визначили всі категорії громадян, які можуть брати участь у виборах, а також ті категорії, які за жодних обставин голосувати не можуть. До останніх відносились раби та деякі нижчі верстви соціуму, які були позбавлені цього права і вважались скоріше об’єктами, ніж суб’єктами права. Тобто кожна людина, яка не мала права голосу, була просто річчю. Річчю, яку могли подарувати, продати, залишити у спадок і навіть вбити. Тому для римлян не було жорстокішого покарання, ніж втрата громадянства і, як наслідок, права голосу. Маючи іноді вибір — смерть чи втрата громадянства — вони завжди вибирали смерть.
Та що там Стародавній Рим; на території сучасної України ще півтори століття тому панувала ситуація, яка особливо нічим не відрізнялася від римської.
Всього кілька поколінь віддаляє нас від того часу, коли велика частина українців була кріпаками, а точніше, просто майном. Майном, яке позбавлене будь-яких прав і свобод.
Власник цього майна міг програти в карти, подарувати на заручини, або обміняти на якусь цінну річ цілі села разом з людьми, які там проживали. Найголовніше, що думки людей ніхто ніколи не запитував – ними просто розпоряджались, як худобою.
Пройшло зовсім небагато часу і ми отримали все те, про що, ще зовсім недавно, важко було навіть мріяти. Ми стали вільними, отримали повну свободу та право вибору. Більше того, всі члени суспільства стали рівними між собою, отримавши, однакове для всіх без винятку, право на волевиявлення. Зараз, в виборчому бюлетені, голос високопосадовця чи представника фінансової еліти має ту саму силу і вагу, що й голос засудженого чи безхатченка. Кожен громадянин може приймати участь в формуванні курсу, яким рухатиметься в майбутньому його держава.
Раніше така честь випадала тільки королівським та імператорським родам, які вирішували все і за всіх. В сучасному світі кожен сам собі король, який своїм волевиявленням вносить частку в управління державою.
Здавалося б, про що ще мріяти, адже людина отримала все те, що дозволяє їй самій керувати своєю долею та майбутнім.
Проте, як показала практика, не всі в нашому суспільстві готові до таких королівських привілеїв.
Кожні наступні вибори в Україні показують, що велика частина наших співгромадян так і не навчилась розпоряджатись власним голосом та керувати власною долею.
Коли на вибори в Україні приходить 60-65% відсотків виборців, соціологи називають це низькою електоральною активністю. Хоча значно правильніше назвати таку явку національною хворобою, яка характеризується наявністю в населення «хронічного синдрому раба» та загостренням «кріпацької залежності».
Бо як інакше можна назвати добровільне нехтування одним з головних свої прав та свобод? Як можна зрозуміти людину, яка з власної волі відмовляється від формування свого майбутнього і перекладає цей обов’язок на третіх осіб? Як зрозуміти тих, хто маючи шанс вплинути на глобальні державотворчі процеси, обмінює цю можливість на час, проведений з друзями та шашликом на природі, або на сидіння дома перед телевізором з родиною.
При цьому всьому людина, яка не йде на вибори, видумає тисячу і одну причину, щоб не брати в них участі. Ось кілька характерних:
Причина 1: «Я не йду на вибори, бо ці всі політики однакові, серед них нема жодного порядного, нема з кого вибирати…»
Коли людина здалеку дивиться на ліс, то він видається їй просто однотонною смугою.
Проте, варто тільки наблизитись до нього, як зразу стає зрозуміло, що кожне дерево в цьому лісі є унікальним і відрізняється не тільки кольором листя, а й структурою, розмірами, а головне станом здоров’я. Тільки наблизившись до дерева, можна побачити, чи не вражено воно паразитами та чи не є воно трухлявим всередині.
Політика є чимось схожим на такий ліс. І якщо дивитися на неї з далеку, то важко відрізнити між собою різні політичні сили та їх програми.
Дійсно, в політиці є багато людей, яким не те що управління державою, а навіть управління порожньою коробкою сірників дозволити не можна. Але політичну еліту формує суспільство, і якщо кожен громадянин буде прискіпливо ставитись до її формування, то це автоматично очистить політичний дивізіон від недобросовісних та непрофесійних представників.
Причина 2: « Я не політолог і нічого в цьому не розумію, мені важко зробити свій вибір, нехай цим займаються професіонали…»
Маючи намір купити якусь важливу річ, ми часто дуже детально вивчаємо ту сферу, у якій маємо намір зробити покупку.
Наприклад побутова техніка: Людина, яка хоче придбати щось нове з побутової техніки, починає активно «зондувати» це питання. Ми опитуємо сусіда, в якого є щось схоже, дзвонимо друзям, читаємо відгуки на форумах, дивимося порівняльні тести на спеціальних сайтах, годинами мучимо продавців-консультантів в точках продажу…
Врешті-решт людина настільки глибоко вивчає це питання, що навіть інженер-розробник побутової техніки може позаздрити її знанням.
Цей самий підхід повинен бути і до виборів. Адже це найважливіше «придбання» в нашому житті, бо купуємо ми не побутову техніку і навіть не авто, чи будинок. Ми хочемо придбати краще майбутнє для нас і наших дітей.
Людина може відмежуватися від політики, але політика ніколи не відмежується від людини.
Причина 3: «Мій голос нічого не вирішує – це марна трата часу, все і так вирішиться без мене»
Твердження про «неважливість голосу» є одним з найшкідливіших, воно несе в собі особливу загрозу, оскільки сіє зневіру і скептицизм серед багатьох виборців.
Потрібно знати - кожен голос є вирішальним. Це аксіома.
Якщо навіть припустити, що голос виборця в Україні не має жодної ваги і нічого не вирішує, то як пояснити той факт, що кожна політична сила, незалежно від того, влада це чи опозиція, вкладає в виборчу кампанію колосальні кошти? Як пояснити масовану інформаційну кампанію та роботу партійних емісарів майже в кожному куточку України.
Відповідь проста. Політикам життєво необхідна електоральна підтримка. Це як паливо для авто. Чим більше палива, тим далі їде авто.
Навіть найжорсткіші тоталітарні режими базуються на електоральній підтримці. Якщо режим існує тільки за рахунок утримання своїх позицій силовими методами – він приречений на крах, яким би жорстоким він не був.
Хтось заперечить і скаже, що сильна влада може сфальсифікувати будь-які результати голосування і змоделювати таку ситуацію, яка влаштовуватиме її.
Проте можна підрахувати голоси на свою користь, але «перерахувати» на свою користь підтримку народу неможливо.
Тому в жодному випадку не варто турбуватись про те, як порахує ЦВК голоси виборців – головним фундаментом, на якому стоїть будь-яка влада, є її реальна підтримка серед населення. Якщо ця підтримка низька – то не варто сподіватися на те, що «підвищені штучно» результати виборів щось змінять на краще. Скоріше навпаки.
На останок…
Вибори - пріоритет вільної людини, яка здатна мислити і приймати серйозні рішення сама за себе. Не важливо, які політичні погляди імпонують цій людині, і яку політичну силу вона підтримає. Головне, що вона сама вирішує, яким шляхом їй та її родині рухатись в майбутньому, і несе за це відповідальність, в першу чергу, сама перед собою.
Можливо це прозвучить досить гучно, але людина, яка прийшла на виборчу дільницю і прийняла участь в волевиявленні, стає в один ряд з тими хто творить історію.
Право вільного вибору і власна громадська позиція є тією головною особливістю, яка відрізняє нас – вільних людей, від рабів та кріпаків. Бо раби, як відомо, не голосують.
політичний оглядач Станіслав Шух
Если понравилось, то обязательно поделитесь публикацией с друзьями в соцсетях  

     КОММЕНТАРИИ:

Комментировать


Солнышко Ясное # 18 марта 2013 в 00:31
Точно так и есть на самом деле

Загрузка...


ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:

Loading...