1info.net - Статьи Интересные Новости Информация Онлайн

1info.net в Facebook  1info.net в Google+  1info.net в VK  1info.net на Oдноклассниках  1info.net в Twitter  1info.net RSS  1info.net RSS video 

Авторам Обратная связь Регистрация

Domain (site) 1INFO.NET IS FOR SALE.  Information and contacts here >>>

Домен (сайт) 1INFO.NET ПРОДАЁТСЯ. Информация и контакты сдесь >>>Відділення Шотландії може привести до «ребалканізациі» Європи

Автор
Опубликовано: 2005 дней назад (17 января 2014)
""


Можливо, в цей же час наступного року держава, відома всім як Сполучене Королівство, вже знаходитиметься на межі зникнення. Якщо сепаратистський уряд Шотландії доб'ється своєї мети на референдумі, проведення якого заплановане на вересень 2014 року, 300-річний союз Шотландії, Англії, Уельсу і Північної Ірландії — старий і найближчий союзник США — встане на дорогу дезинтеграції.
Це задоволено мелодраматичне, але, проте, точний опис процесу можливого виходу Шотландії з одного з найуспішніших політичних, соціальних і економічних союзів в історії людства. Складові частини Сполученого Королівства тісно зв'язані один з одним, і, якщо шотландський народ проголосує на користь відділення, це приведе до надзвичайно серйозних міжнародних наслідків.
Частина Сполученого Королівства, що залишилася, як і раніше буде одним з провідних гравців на світовій арені, але з часом його позиції в світі слабшатимуть, тому що з виходом Шотландії воно втратить третину своїх територій, 5 мільйонів населення і значну частину свого авторитету.
Світовому балансу сил буде завданий істотного удару, якщо один з ключових союзів Заходу почне розпадатися на частини. У дипломатичному і військовому відношенні Сполучене Королівство завжди виступало у вищій ваговій категорії. Тому відділення Шотландії в значній мірі вплине на її роль в світі — це зв'язано, у тому числі, і з тим, що ядерна база Британії розташована в Шотландії, і тепер прибічники виходу наполягають на її перенесенні за межі країни. Враховуючи те, що США та інші країни негативно відносяться до можливого виходу Британії з Євросоюзу, наскільки приголомшливішим стане для них розпад самого Сполученого Королівства?
Ланцюгова реакція після розпаду країни спостерігатиметься далеко за її межами. Зараз лідери сепаратистських рухів по всій Європі спостерігають за ходом дебатів в Шотландії з неприхованим інтересом. У Іспанії більше мільйона каталонців вийшов на вулиці з вимогою визнати їх незалежність. Рівень насильства в Країні Басків останнім часом дещо знизився, проте бажання стати незалежною державою нікуди не зникло. У Бельгії, чия єдність зараз висить на волоску, фламандські націоналісти ясно дали зрозуміти, що, якщо Шотландія отримає пропуск до Євросоюзу і НАТО, вони стануть наступними в черзі. А за ними можуть послідувати та інші. Зараз нам варто задуматися над наслідками «ребалканізациі» Європи. В умовах неміцного, нестабільного миру, де проблеми і їх рішення швидко набувають глобальних масштабів, націоналізація нікому не принесе користі. Сепаратизм не володіє достатньою кількістю інструментів, щоб заспокоїти змучене проблемами населення. Він лише укріплює атмосферу розбратів і незгоди. Націоналісти отримали контроль над шотландським парламентом два роки тому. Тепер вони дуже люблять говорити, що скоро все зміниться і при цьому все залишиться як і раніше. Звучить непереконливо. Вихід — це вихід, а окрема держава — це окрема держава.
Спершу варто розглянути заяви сепаратистів. Було обіцяно, що Шотландія збереже королеву, той же єдиний ринок і нормативно-правовий режим (це залежить від результатів складних і необов'язково сприятливих переговорів), ту ж валюту (це передбачає наявність валюти, подібної євро, до введення якої інші країни Сполученого Королівства відносяться скептично або навіть відверто вороже), а також членство в Євросоюзі (процес розгляду питання про прийняття в нього нового члена, швидше всього, буде досить напруженим).
Сепаратисти обіцяють зберегти ті ж телепередачі (проте контроль за діяльністю телебачення буде переданий шотландському органу) і членство в НАТО (не дивлячись на те, що їх жорстка протиядерна позиція, швидше за все, перешкодить їм вступити до альянсу ядерних держав).
Програма сепаратистів була викладена в 670-сторінковому програмному документі, який був опублікований шотландським урядом в грудні. Вже ясно, що відповіді на серйозні питання, що стосуються валюти, податкового режиму і пенсій з'являться лише після завершення референдуму, а точніше після завершення переговорів. Заява про те, що, відокремившись від останніх держав Сполученого Королівства, Шотландія стане багатшою, стабільніше, впливовіше і справедливіше, в корені помилково. Що буде на самому справі? Цього не знає ніхто.
Я сумніваюся, що мої співвітчизники зроблять той відчайдушний крок, який відокремлює їх від виходу. Згідно з результатами опитів громадської думки, доля прибічників відділення Шотландії не перевищує 30%. Проте не варто легковажно відноситися до того, що відбувається. Сепаратисти добре організовані і налагоджені украй серйозно, крім того, вони мають досить ваговиті джерела фінансування.
Союзникам Великобританії у всьому світі варто звернути пильну увагу на те, що відбувається. Дуже скоро ми можемо виявитися на порозі надзвичайно небезпечної історичної події, про яку за межами Сполученого Королівства доки мало хто здогадується. Джордж Робертсон (George Robertson) 08/01/2014
оригинал
Если понравилось, то обязательно поделитесь публикацией с друзьями в соцсетях  

     КОММЕНТАРИИ:

Комментировать


Нет комментариев.
Ваш будет первым!

Загрузка...


ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:

Loading...