1info.net - Статьи Интересные Новости Информация Онлайн

1info.net в Facebook  1info.net в Google+  1info.net в VK  1info.net на Oдноклассниках  1info.net в Twitter  1info.net RSS  1info.net RSS video 

Авторам Обратная связь Регистрация

Domain (site) 1INFO.NET IS FOR SALE.  Information and contacts here >>>

Домен (сайт) 1INFO.NET ПРОДАЁТСЯ. Информация и контакты сдесь >>>Велика П’ятниця. Спогад святих спасительних страстей Іісуса Христа

Автор
Опубликовано: 1597 дней назад (10 апреля 2015)
Велика П’ятниця. Спогад святих спасительних страстей Іісуса Христа
Сьогодні у храмах буде знову людно. У Велику П'ятницю здійснилися і згадуються Церквою святі, спасительні і страшні страждання та смерть Господа нашого Іісуса Христа, які Він переніс заради нашого спасіння від влади гріха та вічної смерті.

Про події у цей день розповідають усі чотири євангелісти: Матфей (26 глава), Марк (14 глава), Лука (22 глава) та Іоанн (13 глава). Всі вони сходяться на тому, що події Великої Пятниці – це ніщо інше, як частина Божественного плану спасіння людства. Євангелія оповідають про події, що відбувалися починаючи з ночі четверга і до вечора п'ятниці Страстей: після Таємної вечері і Прощальної бесіди Спаситель з учнями вирушив до Гефсиманії (сад біля підніжжя Оливної гори), де вони провели частину ночі (учні в дрімоті, а Христос - в молитовному подвигу) до приходу Іуди Іскаріота з озброєним натовпом від первосвящеників і старійшин ізраїльських.

Господь іІсус був заарештований, а його учні розбіглися. Іісус Христос був відведений до первосвященика Анни, а потім постав перед Кайяфою (до світанку) і судом синедріону (вранці), який засудив Його до смерті. У цей час апостол Петро, який прямував за Учителем і чекав результату справи у дворі першосвященика, тричі відрікся від Нього.

Після винесення вироку Христа доставили до римського правителя прокуратора Понтія Пілата (він був повноважним представником римської влади і крім іншого відав стратами), який відіслав Його до тетрарха Ірод Антипа, що правив в Галілеї (бо Іісус був із Галілеї; тим самим Понтій Пілат хотів перекласти на Ірода відповідальність за смерть Христа). Після допиту, наруги та осміяння в Ірода, Господа Іісуса знову привели до Пілата. Незважаючи на своє бажання відпустити Христа і після декількох невдалих спроб зробити це, Понтій Пілат під тиском іудейських первосвящеників і юрби віддав Його на Розп'яття.

Дізнавшись про вирок, Іуда розкаявся у зраді і наклав на себе руки. Після бичування і наруги в Преторії Господь Іісус Христос був виведений за межі Єрусалиму і розп'ятий римськими солдатами, які розділили між собою Його ризи, на Голгофі (Лобному місці, де, за переказами, був похований Адам). Після Хресних страждань, свідками яких було багато народу, Господь Іісус Христос помер на Хресті. У цей час «завіса у храмі роздерлася надвоє, зверху донизу; і земля потряслась; і каміння порозпадалось; і гроби розкрились; і багато тіл померлих святих воскресло» (Мф 27. 51-52).

Велика П’ятниця. Спогад святих спасительних страстей Іісуса Христа
Двоє з Його таємних учнів Йосиф Аримафейський і Никодим зняли Тіло Іісуса з Хреста, обгорнули його плащаницею і поховали «у гробі» - невеликий печері неподалік від Голгофи, закривши її великим каменем; при похованні були присутні жінки, які увесь час слідували за Христом.

Віра в те, що Син Божий втілився, постраждав і воскрес, складає основу і головне благовістя християнства, тому Велика П’ятниця, Велика Субота і Великдень - центральні дні в церковному календарі.
Увечері Великої Пятниці служиться вечірня з виносом Святої Плащаниці, що нагадує вірним про зняття з Хреста Тіла Іісуса Христа та покладання Його у печерному гробі. У цей день вклонитися Святій Плащаниці спішать всі християни.
Если понравилось, то обязательно поделитесь публикацией с друзьями в соцсетях  

     КОММЕНТАРИИ:

Комментировать


Нет комментариев.
Ваш будет первым!

Загрузка...


ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:

Loading...