logo

У Мін’юсті сподіваються, що класичний суд присяжних може запрацювати вже за рік

У Мін’юсті сподіваються, що класичний суд присяжних може запрацювати вже за рік

Міністерство юстиції розробило два законопроєкти, ухвалення яких забезпечить запровадження в Україні класичного інституту присяжних.

Об этом сообщает http://gazetadosblogueiros.com

Про це заявив заступник міністра юстиції України Олександр Банчук, повідомляє прес-служба відомства.

Він зауважив, що хоча Конституцією України гарантується право народу безпосередньо брати участь у здійсненні правосуддя через присяжних, принцип їхньої роботи досі спирається на радянську практику.

За словами Банчука, для формального виконання цієї норми Конституції суд народних засідателів у 2012 році було перейменовано на суд присяжних, але фактично цей інститут не є судом присяжних у класичному розумінні.

" Положення Конституції в частині суду присяжних необхідно повністю реалізувати. Недостатньо лише перейменувати суд народних засідателів на суд присяжних. Необхідно чітко розділити встановлення судом присяжних питання винуватості-невинуватості та прийняття юридичних рішень професійним суддею " , – пояснив Банчук.

Минулого року правозахисники та науковці разом з Міністерством юстиції України підготували два законопроєкти, які були нещодавно зареєстровані у парламенті.

" Один законопроєкт передбачає внесення змін до закону " Про судоустрій і статус суддів " щодо формування списку присяжних. Другий законопроєкт передбачає внесення змін до Кримінального процесуального кодексу та до закону про Державний реєстр виборців " , – зазначив заступник міністра юстиції.

Він висловив сподівання, що вже цього року запропоновані зміни будуть схвалені парламентом і набудуть чинності в 2021 році.

Він додав, що законопроєкти покликані забезпечити незалежність присяжних від головуючого судді на законодавчому рівні, що дозволить підвищити якість та ефективність роботи органів досудового розслідування і посилити змагальність сторін у процесі.

Крім того, Банчук повідомив, що запропоновано скоротити тривалість розгляду справ судом присяжних і цього року це питання має бути вирішено в парламенті. " Ми запропонували механізми і готові до компромісів, консультацій і доповнень відповідних законопроєктів. Сподіваємося, що вдасться реалізувати положення Конституції в частині суду присяжних " , – підсумував заступник міністра.


Джерело статті: “https://molbuk.ua/news/191332-u-minyusti-spodivayutsya-scho-klasychnyy-sud-prysyazhnykh-mozhe-zapracyuvaty-vzhe-za-rik.html”

На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости.