1info.net - Статьи Интересные Новости Информация Онлайн
1info.net в Facebook  1info.net в Google+  1info.net в VK  1info.net на Oдноклассниках  1info.net в Twitter  1info.net на youtube  1info.net RSS  1info.net RSS video 
Авторам Обратная связь Регистрация
 Скільки податків необхідно сплатити при відчуженні нерухомого майна?   Комментировать
Скільки податків необхідно сплатити при відчуженні нерухомого майна?

В Мукачівській ОДПІ роз’яснили як правильно сплатити податки при продажі фізичною особою житлового будинку або іншої нерухомості 

 

Як розповіли в інформаційно-комунікаційному секторі Мукачівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Закарпатській області, згідно з Податковим кодексом України податком на доходи фізичних осіб не оподатковуються доходи, отримані фізичною особою від продажу (обміну) житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, при дотриманні таких трьох умов: — такий продавець нерухомості повинен бути резидентом України; — таке нерухоме майно повинне перебувати у власності платника податку понад три роки; — продаж (обмін) одного з перелічених об’єктів повинен відбуватися вперше у звітному календарному році.
При недотриманні вищезазначених умов доходи від продажу нерухомості фізичною особою резидентом України оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від договірної вартості об’єкта, але не нижче його оціночної вартості.
У разі, коли продавцем нерухомості є фізична особа-нерезидент, ставка податку становить 15% (17%) від договірної вартості об’єкта, але не нижче його оціночної вартості.
Порядок визначення оціночної вартості нерухомості та об’єктів незавершеного будівництва, що продаються, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. №231.
Якщо операція купівлі-продажу здійснюється між фізичними особами, податок на доходи від продажу нерухомого майна сплачує продавець до нотаріального посвідчення такого договору.
Якщо ж стороною договору купівлі-продажу об’єкта нерухомості є юридична особа або фізична особа-підприємець, то така особа є відповідальною за нарахування та сплату податку з доходів, отриманих платником податку від такого продажу (обміну).
В такому ж порядку оподатковуються доходи від продажу об’єкта незавершеного будівництва.
Для цілей оподаткування, під продажем слід розуміти будь-який перехід права власності на об’єкти нерухомості, крім спадщини та дарування.
Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна викладений в статті 172 Податкового кодексу України.


Если понравилось
поделитесь с друзьями:
   


26 октября 2013          Опубликовал: Ксенья Правдина                3099 просмотров

     КОММЕНТАРИИ:

Комментировать


Нет комментариев.
Ваш будет первым!



ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:

Loading...

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Loading...