В Україні рекордно скоротилося виробництво молока ― асоціація



У 2019 році Україна рекордно скоротила виробництво молока — до 9,69 млн тонн, або на 3,7%, українські переробники недоотримали 377,1 тисяч тонн сировини.

Об этом сообщает http://frankivsk.top


Про це з посиланням на дані Держстату повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока.


"Всі роки незалежності українська молочна галузь демонструє скорочення виробництва молока. Проте саме у 2019 році вперше зафіксували такі рекордні темпи падіння, коли загальний збір молока "не дотягнув" до позначки в 10 млн тонн. Причина – скорочення поголів’я дійних корів.


Так, підприємства вирізали корів через незрозумілу ситуацію із запровадженням ринку землі, неповні виплати компенсацій існуючих програм держпідтримки, а також чутки про суттєве їх скорочення у 2020. Через це деякі підприємства або повністю закрили молочний напрямок бізнесу, або максимально скоротили поголів’я, поки що низькопродуктивної худоби, для акумуляції коштів", — йдеться у повідомленні.


Зазначається, що наймасштабнішим скорочення виробництва сировинного молока було серед господарства населення, де падіння становило 4,6% — 339,3 тис тонн.




"Скорочення відмічалося майже по всіх регіонах, найбільше зменшили виробництво на Київщині — на 15%, на Вінниччині — 9,7%, на Запоріжжі — на 9,7%, на Миколаївщині — 9,6%, на Чернігівщині — 9,1%, на Черкащині — 8,6%, на Волині — 8,3%, на Житомирщині — 7,6%. У 2019 році загальний надій у приватному секторі становив 6,97 млн тонн", — підкреслили в Асоціації.


Серед молочно-товарних ферм скорочення виробництва було меншим — 3,7%, до 2,72 млн тонн з річними втратами 37,8 тис т.


Зниження виробництва сировинного молока відбулося у більшості регіонів країни. Найбільше структурне падіння було серед господарств Закарпаття, яке в річному вимірі сягнуло 40%.


"Але оскільки це "найбідніший" на молоко регіон — тут виробляється лише 2 тис т молока в рік, тому втрати в об’ємі 800 тон на рік не є суттєвими для загального валу. В інших регіонах частка скорочення супроводжувалась серйозними фактичними втратами: так, в Чернівецькій області виробництво зменшилося на 20%, а це — 2,8 тис т молока, у Рівненській — на 14,3%, а це 10,9 тис т", — зазначають аналітики Асоціації.


За їхніми словами, у 2020 році очікується подальше скорочення виробництва сировинного молока.


Читайте також: Дорожче, ніж в Брюсселі: як українська "молочка" програє Україну виробникам з ЄС


Економічна правда


Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2020/01/22/656108/”

©1info.net