За «плівки Порошенко» з Деркачем розрахувалися «Енергоатомом», – Ар’єв

Народний депутат фракції «Європейська солідарність» Володимир Ар’єв заявив, що з Андрієм Деркачем розрахувалися за публікації так званих «плівок» про розмові Петра Порошенка і Джо Байдена, повернувши йому контроль над НАЕК «Енергоатом».

Об этом сообщает Устинов троллит

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook. До цього, за словами Ар’єва причетний юрист Галущенко Герман, нібито хрещеник Деркача, якого призначили на посаду віце-президента компанії.

«Це той самий Галущенко, який в 2013 році, при Януковичі, вже очолював юридичний підрозділ «Енергоатому». Правда, недовго, десь півроку, однак встиг за цей час програти суд на користь російських фірм, яким українська атомна генерація заплатила 28 млн доларів за штучно нараховані борги. Рішення приймалося в Санкт-Петербурзі, в російському Арбітражі», – написав Ар’єв.

На думку нардепа, повернення людини Деркача в «Енергоатом» стало своєрідним «гонораром» за публікації фейкових «плівок».

«Якщо згадати, що в 2000-х Деркач вже намагався взяти всю атомну енергетику під контроль, щоб потім її приватизувати, то стає зрозуміло, навіщо зараз «Енергоатом» фактично доводять до банкрутства. Тоді при президентстві Ющенка вдалося зупинити цей сценарій. В уряді фінансові зловживання Деркача оцінювали в 3,6 млрд₴ І ось – друге пришестя Деркача», – підкреслив політик.

За словами нардепа, призначення Василя Володіна головою Київської ОДА – «це теж частина схеми» заходи «Деркача в атомну енергетику». Адже саме Київської області належить Чорнобильська зона відчуження. Тут спільно з американською компанією Holtec International реалізується ключовою для скорочення «атомної» у залежності від Росії проект – Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива.

«Об’єкт повинен бути введений в експлуатацію до кінця року, але після відставки з поста президента «Енергоатому» Недашковського з грудня 2019 роботи на будівництві практично зупинені. Таким чином Росія знову посилює свої позиції на ринку атомної енергетики України. Таким чином з-за відсутності власного централізованого сховища Україна змушена щорічно витрачати до 200 млн доларів США на оплату послуг з вивезення та переробки відпрацьованого ядерного палива на території Росії. На держпідприємство «Ізотоп», яке займається іонізуючими джерелами випромінювання, теж ніби завели людей Андрія Деркача», – додав Ар’єв.



Джерело статті: “http://povin.com.ua/304994-15-08.html”

©1info.net