Томос, курс на ЄС і закон про мову: Порошенко назвав головні перемоги 2019 року

Петро Порошенко

2019 рік був роком великих звершень для України – переконаний п’ятий Президент, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко. Про це він розповів під час екслюзивного інтерв’ю за підсумками року на телеканалі "Прямий".

Об этом сообщает http://lustration-kz.org

Петро Порошенко

Петро Порошенко

"Перш за все це подія навіть не століття, а подія тисячоліття, подія, яку Вселенський патріарх назвав величезною подією для всього світового православ’я – це надання Томосу про автокефалію для православної церкви України. Це точно означає, що Господь почув молитви і в Україні всі православні церкви українські об’єдналися в одну. І це величезне досягнення", – наголосив Петро Порошенко.

Новини
Прослушка Труби: Порошенко заявив, що ексголова ДБР понесе покарання за злочини

Також він відзначив як одне з державотворчих досягнень ухвалення закону про мову.

"Закон про українську мову, який захищає, не утискаючи мови національних меншин, нашу державну мову і створює дуже серйозні мотивації для того, щоб її вивчали і досліджували – це дуже-дуже добре", – переконаний п’ятий Президент.

"Третя позиція – це ухвалення Верховною Радою мого проекту закону про зміни до Конституції в частині Європейського Союзу та НАТО, який визначає обов’язковість цього елементу зовнішньої політики держави – як повномасштабне членство в Європейському Союзі, повномасштабне членство в НАТО. Це відповідь на позиції зовнішньополітичні, відповідь на позиції безпекові. Яким чином Україна має рухатись, який вектор розвитку держави. Ми покінчили із сумнозвісною політикою багатовекторності, "розброду і шатання". Я думаю, що це надзвичайно важливо", – вважає Порошенко.

Новини
"Як дивитися в очі?" Порошенко назвав звільнення беркутівців порушенням закону

Він також нагадав, що завдяки його президентським директивам Україна отримала низку важливих перемог у міжнародних судах проти країни-агресора.

"Ніколи в світі ми не мали прецедентів, коли країна, яка є постійним членом Ради безпеки ООН, країна, яка є другою у світі за військовим потенціалом, визнана офіційно країною-агресором і на неї міжнародними судами накладені санкції.

Це і Міжнародний трибунал в Гамбурзі після акту агресії проти українських Військово-Морських сил в Керченській протоці і перекриття Азовського моря. Це – і факт фінансування тероризму, який був визнаний Міжнародним судом ООН, прийнятий до розгляду і визначена юрисдикція суду ООН проти Російської Федерації за позовом України. І багато-багато інших судів, починаючи від переслідування кримських татар і завершуючи морським трибуналом щодо видобутку газу на українському шельфі. І ці перемоги достатньо важливі", – наголосив Порошенко.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/politics/petro-poroshenko-nazvav-golovni-zdobutki-2019-go-roku.htm”

©1info.net