Блогеру Гайворонському заборонили в’їзд у Росію

Блогеру Гайворонському заборонили в’їзд у Росію
Блогер Євген Гайворонський, якого РФ «видворила» з окупованого Криму до материкової України, розповів, що 1 січня прибув до Києва й оселився в хостелі. Він додав, що йому заборонили в’їзд у Росію.

Блогеру Гайворонському заборонили в’їзд у Росію
Блогеру Гайворонському заборонили в’їзд у Росію

Про це він повідомив проєкту «Крим.Реалії».

Об этом сообщает http://ua-molod.com

Євген Гайворонський розповів, що йому допоміг голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Він сказав, що протягом дев’ять днів перебував в «тюрмі для іноземців» в Краснодарському краї Росії. Після втручання виконувача обов’язків генконсула України в Ростові-на-Дону Тараса Малишевського, російського політолога Ігоря Ейдмана і помічника прем’єр-міністра України, блогера звільнили і в супроводі приставів доставили до російсько-українського кордону.

«Видворяв мене працівники ФСБ і він же мені поставив заборону в’їзду в Росію. Він намагався відібрати у мене sim-карту. Коли я потрапив в Україну все було добре, правильно: наші хлопці зустріли. За допомогою Малишевського ми вирішили питання. Я дістався в Бахмут, друзі мені зняли готель на добу. У готелі мені випрали всі речі, привели в порядок. Потім купили квиток на поїзд до Києва», – повідомив Євген Гайворонський.

Крім того, він розповів, що планує співпрацювати з українськими ЗМІ, бо має «грандіозний обсяг інформації, знань, практичних навичок» щодо ситуації в Росії й окупованому Криму. Він додав, що «хотів би внести серйозний внесок в справу деокупації Криму».

Як писав ДМ, 20 грудня підконтрольний РФ суд ухвалив рішення про депортацію ялтинського блогера та журналіста Євгена Гайворонського «з території Росії». Адвокат Олексій Ладін сказав, що блогера відправили в спеціальний центр поліції – центр тримання осіб, які підлягають видворенню, що розташований у Краснодарському краї (Росія). За його словами, Євген Гайворонський зареєстрований на Донбасі, тому його можуть депортувати за місцем реєстрації – у тимчасово окупований район Донецької області.

31 грудня 2019 року голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що Євгена Гайворонського в ніч на 31 грудня привезли в Україну.

23 грудня Євген Гайворонський повідомив «Крим.Реалії», що його вивезли з окупованого Криму до Росії.

Нагадаємо, 22 жовтня 2018 Гайворонського затримали в окупованому Криму. Під час затримання його начебто кілька разів ударили обличчям об поліцейську машину. За два тижні до того слідчі органи повернули журналістові український паспорт, вилучений ще навесні під час обшуку в квартирі, яку він знімав у Ялті.

Підконтрольний РФ Мировий суд Ялти взяв журналіста під варту на 15 діб. Його звинуватили в нібито ухилянні від лікування наркозалежності за статтею 6.9.1. російського Кодексу про адміністративні правопорушення. 29 жовтня підконтрольний РФ суд залишив чинним рішення про адміністративний арешт на 15 діб щодо Євгена Гайворонського.

6 листопада він вийшов на свободу з ізолятора тимчасового утримання в Сімферополі.

6 березня 2019 російські силовики провели обшук у Євгена Гайворонського: вилучили документи, електронну техніку, телефон, комп’ютер. 26 березня його затримали за підозрою у вживанні наркотиків, того ж дня підконтрольний РФ суд у Ялті заарештував Гайворонського на 12 діб. Крім того, суд зобов’язав журналіста пройти лікування від начебто наркотичної залежності. Гайворонський назвав «маячнею» звинувачення у вживанні наркотиків. 7 квітня його випустили з ізолятора тимчасового тримання Сімферополя.

У травні 2019 районний суд Сімферополя в анексованому Криму на 10 діб взяв Гайворонського під варту. Його заарештували через відмову проходити медобстеження під час попереднього затримання 26 квітня.

Також його оштрафували на 30 тисяч рублів за пост в Facebook про Путіна.

20 грудня блогера знову затримали.Джерело статті: “https://detector.media/community/article/173669/2020-01-02-blogeru-gaivoronskomu-zaboronili-vizd-u-rosiyu/”

©1info.net