Денісовій передали скаргу про ймовірне порушення прав підозрюваної в убивстві Шеремета Кузьменко

Скаргу, яку приніс адвокат Кузьменко, зареєстрували в секретаріаті омбудсменки
Скаргу, яку приніс адвокат Кузьменко, зареєстрували в секретаріаті омбудсменки

2 січня уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій подали скаргу про порушення прав підозрюваної в убивстві журналіста Павла Шеремета Юлії Кузьменко.

Об этом сообщает http://diablo3info.org

Адвокат Кузьменко Владислав Добош, її родичі та активісти зареєстрували документ у секретаріаті омбудсменки, ідеться в повідомленні ініціативної групи Free Dr Yulia Kuzmenko у Facebook.

"Із чим ми звернулися до Людмили Денісової? Із проханням узяти під власний контроль справу Шеремета та слідкувати за порушеннями прав затриманої Юлії Кузьменко. Адже елементарні права повинні бути гарантовані державою для кожної людини. Тепер чекатємо на офіційну реакцію", – заявили активісти.

Вони зазначили, що у скарзі йдеться про порушення прав людини під час затримання Кузьменко, принцип презумпції невинуватості, а також права затриманої на справедливий суд.

"Права Кузьменко як затриманої порушуються досі. В ізоляторі тимчасового тримання її утримують більше, ніж визначено законом (21 день замість трьох діб), не дають побачитися з рідними", – ідеться в заяві.


https://www.facebook.com/freeDrYuliaKuzmenko/posts/115017626677836

Права Кузьменко як підсудної теж порушують – її адвокату не надали можливості ознайомитися з матеріалами справи, які поліція озвучила публічно, стверджують активісти.

Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, яка належала співзасновниці видання "Українська правда", цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, вчинене у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей. За версією слідства, журналіста вбили для дестабілізації ситуації в Україні.

12 грудня 2019 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. Пізніше того самого дня Нацполіція назвала імена ймовірних причетних: це медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь (суд відправив її під домашній арешт), військовослужбовець Сил спецоперацій Збройних сил України, музикант Андрій Антоненко (заарештовано), Кузьменко (поміщено під варту), а також подружжя Владислав та Інна Грищенки, які фігурують у справі як "особи, що володіють інформацією" (їх заарештовано в іншій справі).

Слідчі вважають, що вибухівку під автомобіль Шеремета закладали Кузьменко та Антоненко, Антоненка також називають організатором злочинної групи. Дугарь нібито займалася "розвідкою": шукала камери на маршруті прямування спільників.

18 грудня засідання Апеляційного суду Києва, на якому мають розглянути скаргу захисників Дугарь, перенесли на 8 січня 2020 року через відсутність необхідних документів.

23 грудня Апеляційний суд Києва залишив Антоненка під арештом. 24 грудня суд залишив під вартою Кузьменко.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-denisovoji-peredali-skargu-pro-mozhlive-porushennja-prav-pidozrjuvanoji-u-vbivstvi-sheremeta-kuzmenko-1481526.html”

©1info.net