Зовнішньополітичний комітет Верховної Ради очолив Олександр Мережко

Зовнішньополітичний комітет Верховної Ради очолив Олександр Мережко
Зовнішньополітичний комітет Верховної Ради очолив Олександр Мережко

Верховна Рада на засіданні в п’ятницю, 17 січня, ухвалила постанову, яка знімає з посади голови парламентського комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва дипломата, депутата від «Слуги народу» і фігуранта секс-скандалу Богдана Яременка. На цю посаду Верховна Рада призначила іншого депутата від «Слуги народу» Олександра Мережка.

Об этом сообщает http://xpress-money.net

За звільнення Яременка і призначення Мережка проголосували 317 народних депутатів. При цьому Яременко залишиться членом цього парламентського комітету, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

Хто такий Богдан Яременко і що відомо про секс-скандал, у який він потрапив?

Богдан Яременко – відомий український дипломат, екс-консул України в Стамбулі та керівник проекту «Майдан закордонних справ». Потрапив до Верховної Ради за списком «Слуги народу» на позачергових парламентських виборах 21 липня 2019 року.

Наприкінці жовтня 2019 року Богдан Яременко потрапив у секс-скандал: депутат, який має дружину і двох дітей, листувався з повією прямо на засіданні Верховної Ради. Коли журналісти це відзняли і оприлюднили відповідні фото, Яременко заявив, що сам влаштував проти себе таку провокацію, аби нібито показати, що не варто вірити усьому, що публікують ЗМІ. Після такої заяви ЗМІ опублікували інші листування Яременка з іншими жінками, які, зокрема, також стосувалися сексу. На тлі скандалу Яременко склав повноваження голови зовнішньополітичного комітету парламенту.

Хто такий Олександр Мережко?

Олександрові Мережку – 48 років. Він родом з Кіровоградщини.

Вищу освіту здобув у Інституті міжнародних відносин при КНУ ім. Шевченка за спеціальністю «міжнародне право», а також у США – у Денверському університеті і є доктором юридичних наук. На момент обрання депутатом був професором кафедри права Київського національного лінгвістичного університету. Спеціалізується на питаннях філософії та теорії міжнародного права, цивільного права, а також міжнародного приватного права. Але викладав не лише в Україні, а й університетах США (Денверський університет, Школа права Дікінсона Пенсільванського університету), Польщі (Люблінський університет імені Івана Павла II), Індії (Глобальний університет імені О.П.Джіндала), Казахстану (Університет міжнародного бізнесу, Казахстансько-Британський технічний університет) та Вірменії (Дипломатична школа в Єревані). Також він був учасником відбору кандидатів на посаду судді Європейського суду з прав людини від України, а також членом відбору кандидатів на посаду судді Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду. А ще є членом Українського товариства міжнародного права і Американської Асоціації міжнародного права.


Джерело статті: “https://zaxid.net/bogdana_yaremenka_zvilnili_z_posadi_golovi_zovnishnopolitichnogo_komitetu_verhovnoyi_radi_n1496155”

©1info.net