На Кіровоградщини з’явились сільськогосподарські дорадники: яке їх завданняЗаступник голови облдержадміністрації Максим Калінін вручив кваліфікаційні свідоцтва сільськогосподарським дорадникам та експертам-дорадникам, які пройшли відповідне навчання.

Об этом сообщает http://fayrix.org

Як повідомляє пресслужба ОДА, минулого року з обласного бюджету було виділено 50 тисяч гривень на підготовку дорадників, які надаватимуть консультативні послуги фермерським та особистим селянським господарствам щодо ведення бізнесу за європейським зразком і розвитку сільськогосподарської кооперації. Таким чином було підготовлено 24 дорадники та експерти-дорадники, які пройшли дистанційне навчання в Національному університеті біоресурсів і природокористування України.

У найближчих планах – створення в області двох сільськогосподарських дорадчих служб, участь дорадників у роботі всеукраїнського мережевого "бізнес-інкубатора", співпраця з державним фондом підтримки фермерських господарств. Також буде здійснюватися підготовка нових сільськогосподарських дорадників на базі профільних навчальних закладів.

Механізм дорадництва існує в ЄС. Дорадники мають консультувати фермерів в отриманні більшої інформації про потоки матеріалів і процесах на фермах, що належать до екології, безпеки продуктів, здоров’ю та захист тварин без будь-якого впливу на їх зобов’язання виконання стандартів та їх відповідальність, допомагати отримати фінансування від держави.


Джерело статті: “https://gre4ka.info/suspilstvo/56789-na-kirovohradshchyny-z-iavylys-silskohospodarski-doradnyky-iake-ikh-zavdannia”

©1info.net