Вперше твори галицьких композиторів записали у фонди Українського радіо

Вперше твори галицьких композиторів записали у фонди Українського радіо
Вперше твори галицьких композиторів записали у фонди Українського радіо

Після великого всеукраїнського туру, у січні 2020 року у Києві у Будинку звукозапису Українського радіо відбувся запис творів галицьких композиторів. Нагадаймо, тур розпочався 15 вересня 2019 року у Львові. Ukrainian Live Tour «Повернення української класики». У 13 містах України прозвучала забута музика українських композиторів.

Об этом сообщает http://mukachevo-today.com

«Ми логічно завершили «Ukrainian Live. Повернення Української Класики» записами цієї, витертої з суспільного життя в радянський час музики галицьких композиторів. Здійснили запис у фонди Українського радіо», – розповів артистичний директор проекту, директор Львівського органного залу Іван Остапович.

Музиканти здійснили запис у фонди Українського радіо

З понад 1000 композиторів було обрано 10 митців, які жили і творили музичну культуру на зламі епох.

«Це перша половина ХХ століття, золота епоха Галичини. Час, оповитий міфами, сентиментальними спогадами, буремний і трагічний час Львівщини на зламі епох, коли творилися музичні горизонти цього простору», — пояснює Тарас Демко.

Твори об’єднали в унікальну добірку з акцентом на Час, Пристрасть і Міфи.

«Час проходить віссю крізь життя кожного з нас. Без пристрасті неможлива музика, творчість, та й кожна людина не уявляє без неї свого життя. Міфи – це те, що об’єднує перші два пункти», — каже він.

«Ми хочемо виправити несправедливість, яка склалася, коли імена українських композиторів відомі хіба жменьці музикантів», — розповідає Іван Остапович.

Музиканти проекту: Адріан Боднар – скрипка, Сергій Коров’яцький – віолончель, Дмитро Микитин та Сергій Ковальов – фортепіано разом із одним із найкращих звукорежисерів України – Андрієм Мокрицьким, записали ряд цінних творів із призабутої музичної спадщини: Фантазію для фортепіано Сидіра Воробкевича, «Вечірні мрії» Василя Безкоровайного (для фортепіано), Тріо Нестора Нижанківського, Сонату для фортепіано Зиновія Лиська, Тріо «Ноктюрн» (Мале тріо) та «Пісню до сходу сонця» Станіслава Людкевича, Вальс та Гумореску для фортепіано Бориса Кудрика, Елегійний ескіз (Тріо) Лєшека Мазепи, Романс з балету «Хустка Довбуша» для скрипки і фортепіано Анатолія Кос-Анатольського.

Музику забутих галицьких композиторів команда проекту Ukrainian Live збирала в архівах впродовж двох років. Нагадаймо, що концерти Ukrainian Live відбувались у тринадцятьох містах України за підтримки Українського культурного фонду.

Адріан Боднар

Завершив проект, що складався із гастрольного туру та звукозапису концерт у Будинку звукозапису Українського радіо, який пройшов з аншлагом. В концерті звучала музика для фортепіанного тріо, соло фортепіано чи дуету скрипки з фортепіано. Легкі ліричні мотиви Безкоровайного та Кос-Анатольського контрастувала із бурхливими творами Нижанківського та Лиська. Особливим відкриттям стало тріо Лєшека Мазепи, яке вперше виконалось в рамках Ukrainian Live Tour. Завершувала концерт зворушлива «Колискова» Василя Барвінського.

Піаніст Дмитро Микитин поділився своїми враженнями від виконання: «Щиро дякую усім глядачам, організаторам, команді, музикантам, усім-усім-усім причетним. Це було дуже тепло, гарно та незабутньо, особисто для мене. Маю щиру надію, що українська класика тільки починає свою дорогу на світову сцену, і тішуся, що можу докласти свої зусилля для досягнення цієї мети. Грайте, слухайте, любіть та оберігайте свою культуру — вона того варта»

Керівник проєкту Тарас Демко підсумував: «Відбувся важливий концерт, який став логічним підсумком великого і насиченого року, року роботи над маловідомою, але дуже цінною нематеріальною культурною спадщиною України. Створена за підтримки Українського культурного фонду, концептуальна концертна програма із творів класиків про Час, Пристрасті і Міфи Галичини, стабільно виходить на новий якісний рівень!».


Джерело статті: “https://zaxid.net/vpershe_tvori_galitskih_kompozitoriv_zapisali_u_fondi_ukrayinskogo_radio_n1496132”

©1info.net