Україна оскаржила рішення Європейського суду, за яким мала виплатити компенсації люстрованим чиновникам

Україна оскаржила рішення Європейського суду з прав людини, згідно з яким Україна порушила права звільнених чиновників, люструвавши їх. Відповідно до цього ж рішення держава мала виплатити п’ятьом експосадовцям по 5 тисяч євро.

Об этом сообщает http://pointcoinstar.com


Про це повідомляє РБК з посиланням на коментар міністра юстиції Дениса Малюськи.


За словами Малюськи, українська сторона подала скаргу на рішення Європейського суду увечері 16 січня. Термін оскарження рішення ЄСПЛ закінчувався 17 січня.


Нагадаємо, 17 жовтня 2019 року Європейський суд з прав людини ухвалив рішення, згідно з яким звільнення в Україні державних службовців на підставі закону «Про очищення влади» порушило їхні права. Також суд зобов’язав Україну виплатити компенсації п’ятьом люстрованим чиновникам.


Заявниками у справі виступили В’ячеслав Полях, Дмитро Басалаєв, Олександр Ясь, Роман Якубовський та Сергій Бондаренко.


Перших трьох заявників звільнили відповідно до закону про люстрацію в жовтні 2014 року, на підставі того, що вони обіймали посади на державній службі у 2010-2014 роках, тобто за президентства Віктора Януковича.


Позивачі наполягали, що Україна порушила ст. 8 Європейської конвенції (право на повагу до приватного і сімейного життя).


За рішенням суду, Україна має сплатити заявникам 5 тисяч євро кожному, плюс будь-який податок, який може бути стягнуто з цієї суми, а також компенсації моральної шкоди, 1500 євро першому заявникові та 300 євро іншим заявникам.


Джерело статті: “https://golosua.info/2020/01/18/ukraina-oskarzhyla-rishennia-ievropeiskoho-sudu-za-iakym-mala-vyplatyty-kompensatsii-liustrovanym-chynovnykam/”

©1info.net