Гріхів не змиває, але бадьорить: Як запоріжці випробовували себе в зим

Гріхів не змиває, але бадьорить: Як запо…
Гріхів не змиває, але бадьорить: Як запо…

Про це повідомляє кореспондент Depo.Запоріжжя.

Об этом сообщает http://load-bit.net

До Водохреща в обласному центрі поворожила погода. Цієї зими снігу у Запоріжжі не було, а 19 січня раптом випав. Зовсім трошки й не скрізь, а лише на півночі міста. Зокрема, й на Правому березі, куди вирушили містяни, аби пірнути у Дніпро (меншість) та подивитися на відчайдух (переважна більшість).

На Правобережному пляжі зібралися сотні містян. Навіть попри те, що пляж огороджено будівельним парканом – міська влада недоречно, на думку деяких запоріжців, за кілька тижнів до Водохреща продовжила реконструкцію пляжу. Тож бажаючим долучитися до обряду залишився доволі невеличкий клаптик берегу.

Обряд освячення вод Дніпра на правобережному пляжі традиційно здійснюють священики Української православної церкви (раніше УПЦ Київського патріархату). Дніпро освячують зовсім не для того, аби дати можливість містянам зануритися в освячену воду. ‘Освячували, для того, аби Господнє благословення було й на нашому місті’, – роз’яснює єпископ Запорізький та Мелітопольський Фотій та додає, що пірнання у воду на Водохреща взагалі не релігійна традиція, ніякого прощення гріхів через це не відбувається.

Принаймні частина запоріжців саме так і ставиться до водохресних занурень: не для змивання гріхів, а для випробовування себе. Вчетверте занурюється запоріжець Андрій. Робить це геть не для того, аби змити гріхи. ‘Для того, аби перебороти свій страх’, – пояснює чоловік та додає, що до кожного занурення морально себе готує.

Дев’ятнадцятирічний Микола випробовував себе у зимовому Дніпрі вперше, на березі його чекала і знімала дружина Тетяна з маленькою донечкою Алісою. ‘Класні відчуття, спочатку було холодно, а зараз вже нормально’, – каже Микола, вдягаючись на березі. Тетяна зізнається, що пишається чоловіком, але наслідувати його прикладу не збирається, навіть руками махає: ‘Ні, ні!’.

А в родині Анатолія й Наталі усе геть навпаки. Найсміливішою виявилася жінка. Наталя бере участь у водохресному зануренні другий рік поспіль, Анатолій чекає на березі з гарячим чаєм. ‘Зараз тепло, я аж гаряча уся. А заходити було холодно й страшно, ноги судомами зводило’, – поділилася враженнями Наталя.

Запоріжанка Жаклін занурилися вперше після п’ятирічної перерви. ‘Довго вагалася, чи варто це робити сьогодні. Аж зранку прокинулася, такий настрій гарний, вирішила: треба. У воду зайшла легко’, – розповідає жінка, яку на березі чекала п’ятирічна донька.

У воду на Правому березі заходили не лише по одному, а й цілими гуртами. Так, наприклад, зробили місцеві ‘спасівці’ – юні запоріжці, що вивчають бойове козацьке мистецтво Спас. Хлопці та дівчата вишикувалися на березі, разом за старшим повторили обрядову спасівську клятву та побігли у Дніпро.

Дівчатка так взагалі з палкою для селфі, аби усе зафільмувати.

Більшість же запоріжців, що прийшла на Правобережний пляж, обмежилася освяченням ємностей із водою. І це всіляко схвалив єпископ Фотій. ‘Нічого святого і побожного в купаннях немає. Освячена ж вода – це, дійсно, велика святиня і має величезну силу для віруючої людини. Є чимало свідчень церкви, як вмираючі, важко хворі люди, по вірі рідних, причащалися цією йорданською водою і зцілялися’, – каже панотець.

Водохресні заходи на Правобережному пляжі відбулися без інцидентів. Для бажаючих зігрітися чи передягтися тут були встановлені намети, розливали гарячий чай. Пильнували поліцейські, нацгвардійці, рятувальники.

На Центральному ж пляжі, де збираються на водохресний обряд прихильники Московського патріархату, одному з учасників стало зле.Джерело статті: “http://fromua.news/article/7574912/grihiv-ne-zmivaie-ale-badjoritj-yak-zaporijtsi-viprobovuvali-sebe-v-zim/”

©1info.net