Китай обігнав Росію за обсягами поставок озброєнь – SIPRI

Китайський ВПК випереджає російський / Ілюстрація — фото: Twitter-аккаунт Rupprecht_A
Авіабудівна корпорація Китаю (AVIC) у 2017 році поставила озброєнь на понад 20 мільярдів доларів.

Китайський ВПК випереджає російський / Ілюстрація — фото: Twitter-аккаунт Rupprecht_A

Нове дослідження Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем світу (SIPRI) показало, що Китай став другим виробником озброєнь у світі, поступаючись США, але випереджаючи Росію.

Об этом сообщает http://xpress-money.net

Наголошується, що раніше брак прозорості в китайському ВПК не дозволяв надійно оцінити обсяги продажу озброєнь компаніями КНР. З цієї причини SIPRI не могла включити китайські компанії в щорічний топ 100 найбільших у світі підприємств ВПК.

Дослідникам вдалося знайти інформацію про вартість продукції, поставленої найбільшими китайськими компаніями ВПК у 2015-2017 році. Мова йде про чотири великі корпорації.

Так, Авіабудівна корпорація Китаю (AVIC), яка у 2017 році поставила продукції і послуг на 20,1 мільярда доларів, може вважатися шостою у світі. Корпорація China North Industries Group (NORINCO) поставила озброєнь на 17,2 мільярда доларів, і може вважатися восьмою в світі. Крім того, вона фактично є найбільшим у світі виробником наземних систем.

SIPRI

Наводяться також цифри за китайськими корпораціями CETC (12,2 мільярда доларів) і CSGC (4,6 мільярда).

Дослідники зазначають, що дані цифри не дають повної картини і швидше за все занижені. Однак вони можуть стати відправною точкою для більш повної оцінки китайського ВПК.

Нагадаємо, за даними торішнього рейтингу SIPRI Україна займає 12 місце у списку 25 найбільших світових експортерів зброї.Джерело статті: “https://www.unian.ua/weapons/10846577-kitay-obignav-rosiyu-za-obsyagami-postavok-ozbroyen-sipri.html”

©1info.net