Депортований в Україну кримський журналіст Гайворонський повідомив, що йому заборонили в’їзд у Росію

Гайворонський: Коли я потрапив в Україну, усе було добре, правильно
Гайворонський: Коли я потрапив в Україну, усе було добре, правильно

Ялтинський журналіст і блогер Євген Гайворонський, якого співробітники ФСБ депортували в Україну через російсько-український прикордонний перехід Чертково–Мілове, повідомив 1 січня виданню "Крим.Реалії", що йому заборонили в’їзд у РФ.

Об этом сообщает http://lifechngrs.com

"Видворяв мене співробітник ФСБ і він же мені поставив заборону в’їзду в Росію. Він намагався відібрати у мене сім-картку. Коли я потрапив в Україну, усе було добре, правильно: наші хлопці зустріли", – сказав він.

За словами журналіста, із Бахмута Донецької області він поїздом прибув до Києва.

Гайворонський зазначив, що має "грандіозний обсяг інформації, знань, практичних навичок" щодо ситуації в Росії та окупованому Криму, і "хотів би зробити серйозний внесок у справу деокупації Криму".

Гайворонський народився в Донецьку, там працював журналістом. Кілька років тому переїхав у Крим, де спочатку працював прессекретарем місцевої проросійської громадської організації "Народное единство" і редактором видання "Евразийский журнал". Тоді він підтримував анексію і політику російського президента Володимира Путіна. Деякий час Гайворонський був кореспондентом кримської редакції російського видання "Комсомольская правда", а потім змінив позицію і став співпрацювати з опозиційним виданням "Примечания".

У березні 2019 року російські силовики Криму затримували блогера за підозрою у вживанні наркотичних засобів. "Суд" у Ялті заарештував його на 12 діб за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 6.9 КпАП Росії (вживання наркотичних речовин без призначення лікаря), і зобов’язав пройти лікування від наркотичної залежності. Гайворонський називав обвинувачення "маячнею".

Після виходу з-під арешту Гайворонський заявляв, що збирається виїхати на материкову частину України.

7 травня російські силовики знову затримали журналіста, після чого запропонували пройти огляд на наркотики. цього самого дня "Київський райсуд" Сімферополя заарештував журналіста на 10 діб за відмову проходити медобстеження під час його попереднього затримання 26 березня.

22 жовтня його знову затримали. Підконтрольний Росії "Мировий суд Ялти" заарештував його на 15 діб за обвинуваченням в ухиленні від лікування наркозалежності за ст. 6.9.1. російського Кодексу про адміністративні правопорушення. 6 листопада блогер вийшов із-під арешту.

Як пише видання "Крим.Реалії", 31 жовтня Гайворонського обвинуватили в новому адміністративному правопорушенні за ч. 3 ст. 20.1 Кодексу про адміністративні правопорушення Росії (образа в інтернеті влади та символів Росії) за пост у соціальній мережі Facebook щодо президента Росії Володимира Путіна. 12 листопада підконтрольний Росії "міськсуд" Ялти вирішив визнати незаконними документи, за якими Гайворонському видали паспорт громадянина Росії. 20 грудня його знову затримали, "суд" ухвалив рішення про депортацію з території Росії".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/crimea/-deportovanij-v-ukrajinu-krimskij-zhurnalist-gajvoronskij-povidomiv-shcho-jomu-zaboronili-v-jizd-v-rosiju-1481387.html”

©1info.net