Коболєв: Очікую, що у 2020 році «Північний потік – 2» ввести в експлуатацію не вдасться

Коболєв: Мені важко коментувати технологічний прогрес РФ
Коболєв: Мені важко коментувати технологічний прогрес РФ

Росії не вдасться ввести в експлуатацію у 2020 році газогін "Північний потік – 2". Таку думку голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв висловив 31 грудня на брифінгу, який транслював "Нафтогаз" в Facebook.

Об этом сообщает http://bravica.org

"Я очікую, що наступного року "Північний потік" ввести в експлуатацію не вдасться. Мені важко коментувати технологічний прогрес Російської Федерації, але за інформацією, якою я володію, Російська Федерація наразі не має судна, яке могло б добудувати "Північний потік – 2", – сказав він.

У грудні США запровадили санкції проти компаній, пов’язаних із "Північним потоком – 2". Трубоукладальник "Північного потоку – 2", швейцарська компанія Allseas після запровадження санкцій припинила роботи.

Оператор "Північного потоку – 2" 23 грудня заявляв, що прокладено вже понад 2300 км майже із 2460 км, газогін добудовано на 93%.

Міністерство енергетики РФ прогнозує запуск газогону "Північний потік – 2" до кінця 2020 року.

"Північний потік – 2" – газогін, який має зв’язати Росію з Німеччиною по дну Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м3 газу на рік. Вартість проєкту – €9,5 млрд, його спільно фінансують російський "Газпром" і п’ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall і Uniper, французька Engie і австрійська OMV.

Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.

У 2018 році Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія залишалася останньою країною, яка не дозволяла. Через це оператор проєкту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії. 30 жовтня 2019 року Данське енергетичне агентство дало дозвіл на будівництво ділянки газогону "Північний потік – 2", що проходить континентальним шельфом Данії.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-koboljev-ochikuju-shcho-v-2020-rotsi-pivnichnij-potik-2-vvesti-v-ekspluatatsiju-ne-vdastsja-1481290.html”

©1info.net