«Ябедам» заплатять, кордон зміцнять, нардепів покарають: що змінилося з 1 січня 2020 року в Україні

З 1 січня 2020 року в Україні набуває чинності перелік нововведень, покликаних поліпшити якість життя.

Об этом сообщает http://webskriptorium.com

Наскільки це результативно, і правда жити стане легше, покаже час. Що змінилося для України з сьогоднішнього дня.

Депутати втратили недоторканність

З 1 січня 2020 року в Україні припиняє діяти недоторканність народних депутатів.

Проект №7203 був внесений в Раду 8 скликання п’ятим президентом України Петром Порошенком. 3 вересня 2019 року Верховна Рада затвердила зміни до статті 80 Конституції України щодо недоторканності.

Зокрема, документ виключив положення Конституції про те, що народні депутати не можуть бути без згоди Верховної Ради притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані.

Почнуть платити за скарги на чиновників

1 січня 2020 року вступив в силу Закон про обличителях корупції. Документ був опублікований в парламентській газеті «Голос України» 16 листопада.

Головні пункти:

 • викривачів корупціонерів будуть заохочувати преміями;

 • на будь-якого чиновника, який розпоряджається бюджетними коштами, можна буде поскаржитися, а правоохоронці зобов’язані перевірити інформацію;

 • «ябед» будуть захищати від звільнення, переслідувань, а їх імена обіцяють тримати в секреті;

 • викривачів повинні інформувати про те, як проходить розслідування.

Візьмуться за зміцнення кордону з Росією

Набув чинності Закон «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України про забезпечення інженерно-технічного облаштування та зміст державного кордону» №232-IX.

Як запевнили в команді Зеленського, він дозволить створити належні умови для інженерно-технічного облаштування держкордону України з суміжними державами, насамперед з Російською Федерацією, з метою забезпечення виконання Держприкордонслужбою завдань щодо охорони та захисту державного кордону.

Цей закон вносить зміни в Земельний кодекс України, Водний кодекс України, Закон «Про державний кордон України», згідно з якими органам Держприкордонслужби надаються в постійне користування земельні ділянки шириною 30-50 метрів уздовж лінії державного кордону для будівництва та утримання інженерно-технічних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій та інших об’єктів прикордонної інфраструктури.

Також документ звільняє органи прикордонного відомства від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва у зв’язку з облаштуванням державного кордону.

Введуть абонплату на газ

Вже з 1 січня 2020-го українці будуть отримувати платіжки за газ, навіть якщо зовсім не використовували блакитне паливо. Платити доведеться за інфраструктуру. Мовляв, щоб споживач у будь-який момент міг відкрити конфорку і отримати газ, потрібно утримувати трубопровід, обслуговувати цілу мережу.

Розмір абонентської плати вважатиметься індивідуально. Для цього середньомісячне споживання газу в кубометра помножать на базовий коефіцієнт. Сім’ї з плитою та колонкою, які використовують 170 кубометрів газу в рік або 14-15 кубометрів на місяць, щомісячний платіж за доставку не буде перевищувати 16₴

Підвищать мінімальну зарплату

В Україні мінімальну зарплату в 2020 році повинні збільшити з 4173 до 4723₴ Так, підвищення складе 550₴

Через підвищення «мінімалки» з нового року більш ніж сто гривень зростає і єдиний соціальний внесок.

При цьому прожитковий мінімум підвищать тільки в липні 2020 — на 91₴, а з 1 грудня — ще на 71₴ Так само з липня підвищать пенсії — з 1638 грн до 1712 грн, а з 1 грудня — до 1769₴ При очікуваній інфляції на рівні 5,5% більшу частину надбавки з’їсть зростання цін.

Введуть штрафи для «евроблях»

Як відомо, Монобольшінство Верховної Ради відстрочило штрафи за порушення митних правил при ввезенні автомобілів з іноземною реєстрацією до 31 грудня 2019 року.

Однак з 1 січня 2020 року в Україні вводяться в дію штрафи:

 • за водіння машини на єврономерах – 8 500 грн;

 • повторне за рік водіння «евробляхи» – 17 000 грн і заборона на водіння протягом року;

 • якщо затримав розмитнення на строк до 1 доби – 170 грн;

 • від 1 до 10 діб – 340 грн;

 • від 10 до 20 діб – 8 500 грн;

 • від 20 до 30 діб – 85 000 грн;

 • від 30 діб – 170 000₴Джерело статті: “http://povin.com.ua/264626-01-01.html”

©1info.net