На Полтавщині виправдали посадовця, якого звинувачували в хабарництві

На Полтавщині виправдали посадовця, якого звинувачували в хабарництві
На Полтавщині виправдали посадовця, якого звинувачували в хабарництві

Октябрський райсуд Полтави виправдав екс-чиновника Полтавської облдержадміністрації Олександра Колесникова, який попався на 24 тис₴ хабара, а посередник Колесникова досі переховується.

Про це написала Анастасія Недогорська у «Полтавщині».

У червні 2017 року співробітники прокуратури, СБУ та поліції задокументували отримання хабара начальником управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Колесниковим. Посадовець намагався отримати від підприємця 52 тис₴ за сприяння в наданні тимчасового дозволу на перевезення пасажирів на маршруті «Войниха-Терни». Затримали держслужбовця після того, як він отримав два транші на 24 тис₴ Гроші перерахували на банківський рахунок підставної особи.

У справі також фігурує другий обвинувачений — Олексій Соловйов. Він, за версією слідства, був одним з посередників. У серпні 2017 р. суддя Анатолій Савченко відмовився затверджувати угоду про визнання винуватості між Соловйовим та прокурором. Суддя аргументував таке рішення тим, що умови угоди не відповідають інтересам суспільства, а злочин є суспільно резонансним.

Після цього прокуратура подала апеляційну скаргу, а 14 вересня 2017 р. Апеляційний суд Полтавської області скасував ухвалу судді Савченка та направив справу до Октябрського райсуду. Справа та угода між Соловйовим та прокурором знову потрапили на розгляд до судді Савченка, тому захисник Олександр Рябокінь та обвинувачений Олексій Соловйов подали заяву про відвід судді. Але клопотання суддя Тетяна Січиокно залишила без задоволення.

У листопаді 2017 р. суддя Савченко вдруге відмовився затверджувати угоду про визнання винуватості між обвинуваченим Соловйовим та прокурором. Крім того він об’єднав в одне кримінальне провадження справи за обвинуваченням Колесникова та Соловйова. Аргументом стало те, що звинувачують їх в одному й тому ж правопорушенні.

Вже 20 березня суддя Віталій Микитенко задовольнив клопотання прокурора щодо оголошення у розшук Соловйова, який неодноразово не з’являвся на судові засідання, а працівники поліції не забезпечили його привід на засідання. 24 липня суд доручив СБУ Полтавщини затримати Соловйова.

Доки Олексій Соловйов переховується, справу розділили на два кримінальних провадження та винесли вирок Олександру Колесникову, якого звинувачували в одержанні неправомірної вигоди за вчинення дій з використанням свого службового становища (ч. 3 ст. 368 КК України).

Виправдувальний вирок суд аргументував тим, що Колесников не вчиняв протиправних дій для того, щоб залучати правоохоронні органи та «агентів» — не було жодних об’єктивних доказів для припущення, що обвинувачений займається незаконною діяльністю.

Один зі свідків, який раніше працював оперуповноваженим УБОЗу та тривалий час очолює антикорупційну громадську організацію, був зацікавленим у результатах своєї «агентурної діяльності». Тому вдався до тиску на Колесникова, схиляючи його до вчинення злочину — прийняття на себе ініціативи в контактах із заявником, наполегливе спонукання, приховані обіцянки фінансової вигоди, звернення до почуття жалю заявника, наполягання в очікуванні та спілкуванні саме із обвинуваченим та інше.

Тому суд зважив на безпідставність використання з боку «агента» моделі симулювання, а доводи обвинуваченого та його захисника про фальсифікацію справи та підбурювання визнав слушними. Крім того прокурор не довів, що факту підбурювання не було.

Суд вважає, що правоохоронці разом зі свідком самі спровокували протиправну поведінку екс-чиновника. Крім того, обвинувачення не надало доказів наявності в діях Колесникова як об’єктивної, так і суб’єктивної сторони складу злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, у зв’язку з чим Колесникова виправдали.

Наразі Олександр Колесником є керуючим справами «Фельдман-Екопарку».Джерело статті: “http://vgoru.org/index.php/rozsliduvannya/rozsliduvannya-partneriv/item/48921-na-poltavshchyni-vypravdaly-posadovtsia-iakoho-zvynuvachuvaly-v-khabarnytstvi”

©1info.net