Від транзиту російського газу «Оператор ГТС» отримав 25 мільярдів гривеньЗ початку дії нового контракту на транзит газу "Нафтогазу" з "Газпромом" ТОВ "Оператор ГТС України" отримав 25 млрд₴

Об этом сообщает Репортер


Про це в інтерв’ю виданню OilPoint розповів голова ОГТСУ Сергій Макогон.


"У "Газпрому" з "Нафтогазом" підписано контракт, комфортний для росіян, а у оператора підписаний стандартний контракт з "Нафтогазом". Але наші тарифи затверджує регулятор, і тому в контракті "Газпром-Нафтогаз" їх зафіксувати не можна.


Гроші за транзит зараз надходять на рахунок "Нафтогазу", який розраховується з нами в повному обсязі, за передоплатою", — розповів Макогон.
Він пояснив, що ніякої комісії "Нафтогазу" ОГТСУ не платить.


"Частина грошей йде на наші операційні та капітальні витрати. Звичайно, ми платимо податки — на прибуток, ПДВ і так далі. До бюджету ми вже заплатили — 4,3 млрд гривень. У кінці року ми виплатимо дивіденди акціонеру", — додав він.


Нагадуємо:


До Конституційного суду України надійшло подання від 47 нардепів щодо неконституційності закону про анбандлінг "Нафтогазу" — відокремлення ГТС в окрему компанію.


17 листопада 2019 року набрав чинності Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу".


Як відомо, анбандлінг — це відокремлення діяльності з транспортування природного газу (діяльності оператора ГТС) від видобутку і постачання природного газу та електричної енергії.


1 січня 2020 року незалежний оператор газотранспортної системи повністю відокремився від Групи "Нафтогаз" та розпочав автономну роботу – транспортування природного газу для споживачів України та ЄС.


Оператор ГТС України повідомив, що обсяг протранспортованого газу ГТС, відповідно до нової транзитної угоди з "Газпромом", досягнув 20 мільярдів кубометрів, що на 46% менше ніж за аналогічний період минулого року.


НАК "Нафтогаз" та "Газпром" підписали новий контракт на транзит газу на п’ять років. Пізніше Коболєв розповів, чому Газпром підписав договір з Нафтогазом, а не з Оператором ГТС


Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2020/06/15/661807/”

©1info.net